List do zdolnych dzieci…

Nie jest łatwo być innym. Myśleliśmy, że chwaleniem się jest mówienie- albo nawet myślenie-, że możemy być mądrzejsi niż inni ludzie. Czyż nie każdy posiada jakieś zdolności? Tak, każdy na tej planecie jest darem dla ludzkości. Bycie uzdolnionym nie znaczy bycia lepszym niż ktokolwiek inny. W takim razie, co znaczy bycie wybitnie uzdolnionym dzieckiem?

Dla mnie, dar wybitnych uzdolnień jest potencjałem, dzięki któremu można uczynić świat lepszym dla każdego. Każda osoba na tej planecie ma inne zadanie do wykonania. Niektóre prace wymagają poświęcenia większej ilości lat na naukę szkolną niż inne- jak na przykład bycie lekarzem. Inne wymagają większej wiedzy z matematyki albo nauk ścisłych bądź informatyki czy znajomości języków albo sztuki, muzyki, poezji czy znajomości ludzi. Powinieneś się nauczyć wszystkiego, czego możesz, by wykonać zadania życiowe, które czekają na Ciebie. Tylko wtedy będziesz mógł dokonać zmian na świecie.

Kiedy trzymasz się z daleka od nauki tego, czego jesteś zdolny się nauczyć, ranisz nie tylko siebie, ranisz także świat. Dla dobra świata w pełni rozwijasz swoje talenty i zdolności, dlatego jesteś w stanie wykonywać specjalne zadania, które potrafisz tylko Ty.

Zdolności nie są współzawodnictwem. Nie są porównywaniem się pomiędzy Tobą a innymi. To tylko tak wygląda, że będąc w szkole musisz się uczyć tych samych rzeczy, co inni. Gdy staniesz się starszy przekonasz się, że możesz się uczyć rzeczy całkiem różnych niż inni ludzie. Nauczysz się, że potrzebujesz takich umiejętności, które pozwolą ci realizować twoje specjalne zadanie na świecie. Część z tej wiedzy możesz zdobyć sam czytając książki, korzystając z Internetu czy po prostu ciesząc się życiem.

Jeśli śnisz o zrobieniu czegoś ważnego w swoim życiu, możesz spełnić to marzenie.Wierz w siebie, wierz w swoje marzenia i pracuj nad tym, by stały się one rzeczywistością. Kiedy zaś napotkasz przeszkodę na swej drodze, poproś o pomoc kogoś z twego otoczenia. I pomóż innym, którzy potrzebują pomocy i o nią proszą. Zrozum, że nie jesteś sam, że na całym świecie jest wiele takich osób jak Ty. Pracuj z nimi dla dobra nas wszystkich.

/Linda Silverman/

tłum. Anna Wołpiuk