Dzieci z Żytomierza na Ukrainie

W związku ze Światowymi Dniami Młodzieży gościliśmy w Białymstoku w dn. 31.07. – 02.08.2016 r. 52-osobową grupę polskich dzieci z okolic Żytomierza na Ukrainie.

Dzięki ludzkiej pomocy i życzliwości mogliśmy uatrakcyjnić i ułatwić im krótki pobyt na gościnnej podlaskiej ziemi. Dzieci miały okazję poznać historię Białegostoku przekazaną przez pracownika Muzeum Podlaskiego i uczestniczyć w warsztatach edukacyjnych dotyczących eksperymentów wodnych zorganizowanych w Centrum im. L. Zamenhofa. Dzieci podczas miejskiego spaceru zjadły obiad, lody, a w poradni podwieczorek. Na pamiątkę każdy z nich otrzymał torbę z upominkami i słodyczami.

Wspólna aktywność wielu osób z jednostek samorządu terytorialnego, innych instytucji kultury i handlu oraz pracowników naszej Poradni sprawiła, że nasi Goście zachowają miasto i ludzi w pięknych wspomnieniach. A ich radość i uśmiech były bezcenne.

I dlatego warto pomagać.

Elżbieta Prus